NOVINKY A TIPY ZE SVĚTA PŘÁTEL PŘÍRODY

Osmý republikový sraz Přátel přírody proběhl ve Vlašimi

Čtyři dny setkávání s lidmi, přírodou a historií v kraji pod Blaníkem

V neděli 13. října 2019 skončilo ve středočeské Vlašimi Setkání Přátel přírody. Čtyřdenní celostátní sraz v kraji pod horou Blaník uspořádal pro své členy a příznivce stejnojmenný spolek. Pozvání na osmý ročník akce, jejíž náplní je setkávání s lidmi, přírodou a historií navštívených míst, využilo 60 účastníků z celého Česka. V předchozích letech se Přátelé přírody spolu v rámci Setkání podívali například do Rýchorských nebo Jizerských hor, do Prahy či na Vysočinu.

Článek z akceVýběr fotek z akce

Prodloužený záříjový víkend na Vranovské přehradě

Pro tento zájezd, kterého se v termínu 25. - 29. září zúčastnilo 40 turistů, jsme zvolili ubytování v bývalém rekreačním středisku Královopolských strojíren Králinda v Podhradí na Dyji. Ubytování bylo skromné, ale snídaně i večeře chutné a vydatné. Původní předpovědi o deštivém počasí se každý den měnily k lepšímu a téměř celý pobyt jsme si užívali podzimního sluníčka.Ve středu ráno jsme naší Karosou jeli přes Kolín a Jihlavu do Jezdovic u Třeště," podává zprávu Dáša Jotovová z Jablonce nad Nisou. Článek a fotky najdete zde...

Dříve neznámí sousedé jsou si zase o něco blíž. Olomoučtí Přátelé přírody opět zajeli na jih Německa za tamními kolegy

Po dvou letech jsme se zase podívali do Metzingenu. V tomto jihoněmeckém městě a jeho okolí žijí Přátelé přírody, s nimiž od roku 2012 pěstujeme vzájemné vztahy. Na cestu dlouhou více než 800 kilometrů jsme se vydali v úterý 24. září 2019 večer a do Olomouce jsme se vrátili na konci týdne. Na naší straně se účastnilo 19 českých (nejen olomouckých) a na straně domácích stejný počet metzingenských Přátel přírody/Naturfreunde. Stejně jako v minulých letech podpořily společné setkání Česko-německý fond budoucnosti a statutární město Olomouc, dopravu českých účastníků bezpečně zajišťoval minibus CK JV-Tour. Více zde...

Děkujeme všem třem příznivcům za podporu! Jste skvělí!

Kdo chodí nakupovat na internet, může tím už několik let přispět na naši činnost, aniž by ho to stálo něco víc, než zaplatí svému e-shopu. Stačí, když do svého e-shopu půjde přes portál GIVT.cz, kde si vybere mezi organizacemi, které chce nákupem podpořit, právě náš spolek. Naši výzvu, aby si stáhli do svého internetového prohlížeče pomocníka, který by jim připomněl, který e-shop je zapojen do projektu GIVT, v době od 1. do 3. října vyslyšeli celí tři příznivci. Tím, že si stáhli pomocníka, jsme od GIVTu dostali 150 korun, které jistě pomohou při našem rozvoji. Moc děkujeme. 

Podpořte pomoc českých Přátel přírody kolegům v africkém Mali 

Na valné hromadě našeho spolku, která proběhla 13. října ve Vlašimi, jsme se domluvili, že se zapojíme do projektu našich kolegů z afrického Mali, který pomůže obyvatelům tamní vesnice Finkolo. Zapojení je na každém z vás, můžete zaslat jakkoli velký (i malý) příspěvek. Podpoříte tím dobrou věc, získáte dobrý pocit a uděláte si předVánoce. :-)

Český spolek Přátelé přírody, z. s. je součástí celosvětové rodiny Přátel přírody (Naturefriends, Naturfreunde, Amis de la Nature), jejíž členové jsou aktivní na všech obydlených kontinentech.

A v rodině si mají lidé pomáhat. Proto se čeští Přátelé přírody rozhodli podpořit projekt svých kolegů ze západoafrického Mali. Ti chtějí v malijské vesnici Finkolo postavit skladovací budovu, která pojme až 30 tun zemědělských produktů, a pomoci tak vesničankám, které pracují v místním zemědělském družstvu. Úroda pod střechou déle vydrží, potravinové zdroje a životní podmínky místního obyvatelstva budou udržitelnější a umožní jim přístup ke zdravé zelenině. 

Do 30. listopadu můžete přispět jakkoli velkou částkou i vy. Děkujeme!

Klikněte pro leták s podrobnostmi

Termíny společných akcí Přátel přírody 2020 

6. – 8. 3. PRO VEDENÍ: PRACOVNÍ CESTA K SASKÝM PŘÁTELŮM PŘÍRODY

23. - 26. 4. (alternativně 16. - 19. 4.) LESNÍ BRIGÁDA  - 3. ROČNÍK

19. - 21. 6. OSLAVY 125 LET HNUTÍ PŘÁTEL PŘÍRODY, VÍDEŇ (RAKOUSKO)

25. – 30. 6. AUTOBUSOVÝ ZÁJEZD: BERLÍNSKÁ JEZERA (NĚMECKO)

8. – 11. 10. SETKÁNÍ PŘÁTEL PŘÍRODY "NAPŮL CESTY" - 9. ROČNÍK

Akce se připravují. Propozice ke všem akcím budou k dispozici do konce roku 2019

Doprodáváme trička pro členy a příznivce našeho spolku! 

Pokud ho ještě nemáte, pořiďte si tričko určené členům a příznivcům našeho spolku. Na hrudi budete mít jednoduchý přehled toho, čemu se čeští Přátelé přírody věnují. Cestujeme, máme rádi přírodu, rádi ovlivňujeme svět kolem sebe, chráníme biodiverzitu a zajímáme se o historii Českých zemí i Evropy. Autorkou motivu je olomoucká grafička Ivana Perůtková. Motiv doplňuje na levém rukávě logo našeho spolku.

Na skladě jsou k dispozici tyto velikosti (ve skutečnosti trochu menší než jste zvyklí):

 Dámské: M - zelená, žlutá, červená, oranžová * L - zelená, červená

Pánské: L - zelená, žlutá * XL - oranžová, žlutá, červená, zelená

Můžete si objednat i jinou kombinaci barvy a velikosti... akorát její dodání bude déle trvat

Objednávkový formulář
Nakupujete na internetu? Zapojili jsme se do projektu GIVT, který spolupracuje s více než 800 e-shopy. Stačí před každým nákupem navštívit www.givt.cz – část peněz z Vašeho nákupu půjde na naši organizaci a vy nezaplatíte nic navíc! Děkujeme, že na nás myslíte. :)

PŘÁTELÉ PŘÍRODY, z. s.

Senovážné nám. 24, 110 00 Praha 1 | tel. 602 431 149 info@pratele-prirody.cz |

www.pratele-prirody.cz | www.facebook.com/prateleprirodycr

Žijeme přírodou, historií a kulturou. Rádi ovlivňujeme svět kolem sebe.

Spolek Přátelé přírody, z. s. je národní nestátní nezisková organizace, jejíž místní skupiny a přidružení členové působí v několika krajích Česka. Zabývá se přírodou, kulturou a historií Českých zemí, poznáváním jiných států a kultur a aktivně spolupracuje s podobně naladěnými kolektivy v Česku i jinde ve světě.

Zaregistrujte se k odběru e-bulletinu zde

Odhlásit se z odběru e-mailů  | Zobrazit e-mail online