Přátelé přírody, z. s. - skupina Malá liška | Kurýr pro členy a příznivce
OnePage

LEDNOVÝ KURÝR 1/2019

PŘÁTELÉ PŘÍRODY, Z. S. - SKUPINA MALÁ LIŠKA

každoměsíční zásilka aktualit pro členy a příznivce olomouckých Přátel přírody

Kdo se v prvním měsíci nového roku zúčastní celého našeho programu, bude se moci na konci ledna ohlédnout za šesti akcemi, na nichž s olomouckými Přáteli přírody bude 10 dní z měsíce. Bude mít za sebou posezení v teple příjemné restaurace, po němž se začne těšit na naše vícedenní akce, ale i na ty kratší, které zatím máme naplánovány do konce dubna. Podívá se do Uničova, jehož kořeny sahají až za rok 1223.

Na Cestovatelském večeru se aspoň na chvíli přenese na západ Španělska, do Galicie. Naučí se uvařit pravé ukrajinské jídlo. Bude běžkovat, sjezdovat a koulovat se na prodlouženém víkendu v Jeseníkách. A na konci měsíce se dozví o osobnosti a díle malíře Alfonse Muchy. Ten se ale bude mít, že?! 

Pojďte se mít s ním, přijďte za námi a užijte si náš program! Všechny akce jsou otevřené veřejnosti, předem se hlásit  musíte jen na kuchařský workshop a Lyžařský víkend. A těšte se na 4. ledna, protože "svatá Ida, ta dne přidá."

Co s námi můžete zažít v lednu? 

Úterý 8. ledna POSED Představení programu na rok 2019 a mangusty liščí

18.00 │ Restaurace Na Baště, Dobrovského 26. Setkání našich členů a příznivců s prezentací podrobností k vícedenním akcím r. 2019 a programu na první čtvrtletí. Představíme i záměr sponzorovat mangustu liščí ze Zoo na Sv. Kopečku.

Sobota 12. ledna TURISTIKA Exkurze do Uničova

Sraz 7.30 │ Olomouc hl. n. První výlet v novém roce nás zavede do moravského královského města Uničov, jehož památky si skrznaskrz projdeme.

Čtvrtek 17. ledna CESTOVATELSKÝ VEČER Galicie - skrytá perla Španělska

18.00 │ Fox club (klub pro seniory) Javoříčská 2. Máte-li chuť se trochu ohřát, přijďte na povídání s promítáním Jany Lujkové o dvou týdnech strávených této části Španělska.

Úterý 22. ledna KUCHAŘSKÝ WORKSHOP Ochutnávka ukrajinské kuchyně

17.00 │ Klub pro seniory, Polská 57. Pokračujeme v představování kuchyně našich spoluobčanů pocházejících z jiných zemí. Pod vedením Ludmily Uhlířové původem z Ukrajiny si uvaříme ukrajinský boršč a pelmeně. Přihlašování předem!

Pátek – pondělí 25. – 28. ledna ZIMNÍ ZÁJEZD Lyžařský víkend, Ostružná

Zasněžený pobyt pro fanoušky zimních sportů a jiných zábav. Obsazeno.

Úterý 29. ledna SETKÁNÍ S KNÍŽKOU Nevšední život Alfonse Muchy

18.00 │ Fox club (klub pro seniory) Javoříčská 2. Byl Mucha osamoceným géniem evropské secese, nebo je jeho výtvarná tvorba pevně zakotvena v umění své doby? Pod vedením E. Sommerové budeme společně hledat odpověď.

Podrobněji zde: https://www.malaliska.cz/news/leden2019/

Co jste s námi mohli zažít v prosinci? 

Na první adventní víkend jsme se vrátili do Budapešti

Začátek adventu je pro nás, olomoucké Přátele přírody ze skupiny Malá liška, tradičně spojen se zájezdem za předvánoční atmosférou některého města v blízkém zahraničí. Jak jsme se měli letos v Budapešti? Čtěte zde...

Na kontrole našeho dubu jen kousek za městem

V milou adventní tradici se už před lety proměnila prosincová vycházka ke Hromovu dubu kousek za Chomoutovem. V jeho stínu jsme na jaře 2012 vysadili náš vlastní doubek. Vypravili jsme se k němu v sobotu 8. prosince. Více...

Ve Fox clubu se vzpomínalo s písničkami Wabiho Daňka

V potemnělém pozdně podzimním večeru jsme si 11. prosince v zaplněném Fox clubu připomněli Wabiho nejen Listopadové písně jen tak syrově na kytary a ukulele bez dalších efektů. Více zde...  a video k tomu.

Příjemná atmosféra adventní Opavy nám učarovala

V sobotu 15. prosince bylo v Opavě fajn. Jelo nás 11 kousků všeho věku. Zima byla tak akorát, dala se vydržet. Viděli jsme spoustu kostelů, soch, zajímavých domů i nejstarší obchodní dům v republice, Breda. Více o tom píše Lenočka zde...

V Rožnově nás čekala zasněžená valašská pohádka

Po sobotním výletu za předvánoční atmosférou Opavy mohli ti statečnější (jedna se i našla) vyrazit v neděli 16. prosince ráno do Rožnova pod Radhoštěm. Zájemců o výlet za valašskými Vánocemi se na nádraží sešlo devět, a tak jsme vyrazili. Více...

Liščí punčování: závěr sezony ve znamení oslav

V úterý 18. prosince jsme se sešli na letos poslední akci, tradičním Liščím punčování. Dvacítka lišek a lišáků také popřála naší člence Vlastě (skotské lady) k osmdesátinám. A zúčastnila se i naše nejmenší členka Sandra. Pár fotek tady...

Ještě něco od nás...

Na rok 2019 plánujeme pestré vícedenní akce u nás i ve světě

Podívejte se na naše plánované vícedenní akce pro rok 2019. Propozice na ně jsou už skoro všechny na našem webu, zájemcům je představíme 8. ledna na Posedu (od 18.00 Restaurace Na Baště) a přihlašování odstartujeme 10. ledna v 16.00 hod. Více...

První čtyři měsíce roku 2019 podrobně naplánovány!

Dobrovolníci z řad našich členů se 6. prosince sešli ve Fox clubu, sršeli nápady a sestavili pestrý program na leden až duben přicházejícího roku. Podívejte se na plán našich akcí, ale hlavně na ně přijďte. :-)
Nakupujete na internetu? Zapojili jsme se do projektu GIVT, který spolupracuje s více než 800 e-shopy. Stačí před každým nákupem navštívit www.givt.cz – část peněz z Vašeho nákupu půjde na naši organizaci a vy nezaplatíte nic navíc! Děkujeme, že na nás myslíte. :)

Přátelé přírody, z. s. - skupina Malá liška

Žijeme přírodou, historií a kulturou. Rádi ovlivňujeme svět kolem sebe.

Schweitzerova 70, 779 00 Olomouc

T: 602 431 149 | fox@malaliska.cz | www.malaliska.cz | www.facebook.com/malaliska.cz

NECHODÍ VÁM NÁŠ KURÝR PRAVIDELNĚ? PŘIHLASTE SE K ODBĚRU!

Tento e-mail jste dostali, protože jste naším úžasným členem či příznivcem.

Nechcete již nadále odebírat tyto e-maily? To nás mrzí. Odhlásit se můžete zde