Malá liška: kurýr - prosinec 2015
Zobrazit tento e-mail v prohlížeči
PŘÁTELÉ, KAMARÁDI! VÍTEJTE V PROSINCI...

Naše olomoucká skupina Přátel přírody, která si říká Malá liška, oslavila na konci listopadu pět let své činnosti. Ta byla vždy určena i pro veřejnost všeho věku. Proto se i vy můžete přidat k akcím, které v prosinci pořádáme. Ať už vyrazíte na cvičení jógy trochu jinak do tepla Fox clubu, na Posed provoněný pizzou, na předvánoční vycházku za poznáním olomouckých fortových pevností či na punč. Je na vás, vyberete-li si jen něco, či ideálně všechno.

Kurýr tentokrát přináší především ohlédnutí za velkolepou výroční oslavou, protože tu hned tak něco nepřekoná. A všem vám přeje příjemný konec roku a hladký vstup do toho příštího.
MALÁ LIŠKA: VÁŠ VOLNÝ ČAS V PROSINCI

Út 1. 12. Cvičení s Marií – jóga jinak. Fox club

So 5. 12. Adventní Krakov s Přáteli přírody. Krakov, Polsko

Út 8. 12. Posed – setkání našich členů a příznivců. Pizza Polo

So 12. 12. Předvánoční forty. Olomouc

Út 15. 12. Liščí punčování. Horní náměstí

JAK NÁM BYLO V LISTOPADU

Měsíc listopad byl samozřejmě ovlivněn tím, že na jedno konci vrcholila první pětiletka naší činnosti. Proto některé z našich akcí byly - naprosto netradičně - rezervované jen pro členy a pozvané hosty naší skupiny. Na jiných jsme ale rádi uvítali každého zájemce, který měl co přidat k dobré pohodě výletu či posezení.

Od podzimu se v našem Fox clubu cvičí pod vedením Marie Březinové pro pohodu těla i ducha, tak bylo i 2. 11. Hned následující den proběhla v městské knihovně beseda z cyklu Cestopárty, na níž Hynek Pečinka a Radek Hrachovec představili naše cestování na sever Polska a do Litvy. V úterý 10. 11. zorganizovala Hanka Hulíková u příležitosti nadcházejícího výročí v Šantovce bowlingový turnaj pro členy a zvané hosty. Do přírody na okraji města, tentokrát do Skrbeně a Horky, nás v sobotu 14. 11. zavedla Jana Votroubková. V úterý 24. 11. pod vedením Radka Hrachovce na Setkání s knížkou v café Druhý domov zněly pohádky. A v sobotu 28. 11. jsme si užívali oslavy pětiletého výročí naší skupiny. Ale o tom dále.

A JE TO ZA NÁMI! NAČALI JSME DRUHOU PĚTILETKU

Zde se podívejte na několik fotek z oslav pětiletého výročí olomoucké skupiny Přátel přírody "Malá liška", které probíhaly v sobotu 28. listopadu. Události zachytili objektivem Jana Votroubková, Zdeněk Šupina, Tomáš Pospíšil a Petr Leinert.

Dopoledne se uskutečnil výlet k dubu, který mají už tři roky zasazen v Rodinném háji mezi Chomoutovem a Černovírem, a také exkurze v minipivovaru Chomout.

Hlavní a toužebně očekávanou akcí oslav byl Společenský večer v baru Jak se sluší a patří, jemuž dodávala atmosféru kapela Exstres, vzpomínání na vydařené výlety a jiné akce a setkání s dalšími členy, hosty a příznivci toho, co v Olomouci - a nejen tam - Přátelé přírody z Malé lišky dělají. Večera se zúčastnilo asi 70 veselých členů i hostů.
VÝROČNÍ SHROMÁŽDĚNÍ ČLENŮ ZVOLILO NOVÉ VEDENÍ

V sobotu 29. listopadu, pouhých několik hodin po ukončení oslavy pátého výročí naší skupiny, se sešlo hojně navštívené výroční shromáždění členů alias valná hromada. Na programu bylo zhodnocení činnosti v letošním roce na poli turistiky, kultury, zahraničních akcí a činnosti vedení, finanční záležitosti a plán na zajímavé akce a aktivity v příštím roce.

Důležitou součástí jednání byly volby tří členů rady a stejně tolika kontrolorů. Liščí rada bude v následujících 3 letech pracovat ve složení Radek Hrachovec, Hana Hulíková a Hynek Pečinka. V kontrolní komisi zasednou Květoslav Janošík, Marcela Moser a Lenka Pospíšilová. Arbitrem případných sporů v rámci skupiny bude Zdeněk Šupina. 
NÁKUPEM PŘES GIVT.CZ PODPOŘTE MALOU LIŠKU. A NEBUDE VÁS TO NIC STÁT

Pokaždé, když se rozhodnete nakoupit přes Internet, můžete podpořit veřejně prospěšné aktivity skupiny Malá liška. Vás to nebude stát nic navíc, než je cena výrobku nebo služby, kterou si chcete pořídit, a nám přijde část vaší útraty, která by jinak zůstala obchodníkovi.

Seznamte se se způsobem, jak finančně podpoříte naši skupinu a nebude vás to nic stát. Jde to! 
Více zde...

A kromě toho budeme rádi, pokud si vyberete z našich nejbližších akcí na www.malaliska.cz/akce2015 a nakouknete, co jsme zažili a co je nového, do aktualit na webu.
Copyright © Malaliska.cz 2015

Přátelé přírody, z. s. - skupina Malá liška 
lidé pro přírodu - příroda pro lidi

Schweitzerova 70, 779 00 Olomouc
T: +420 602 431 149 E: fox@malaliska.cz
W: www.malaliska.cz